معرفینگاهی به خدمات ارائه شده در شبکه بانکی طی چند سال اخیر نشان می‌دهد که شبکه بانکی توانسته است با ارائه زیرساخت‌های ارتباطی و بانکی مانند پایانه‌های ارائه خدمات همچون دستگاه‌های خود‌پرداز، پایانه‌های فروشگاهی، سایت‌های اینترنتی و شبکه پذیرندگان کارت‌های بانکی، پشتیبانی از خدمات نوین پرداخت الکترونیکی مانند برداشت و انتقال وجه، خرید کالا و پرداخت قبوض و … را در کارنامه خود داشته باشد. ولی آنچه که با گسترده شدن شبکه بانکی و افزایش تعداد مشتریان آن‌ها پررنگ‌تر می‌شود، نیاز به پشتیبانی از پرداخت‌های خرد در شبکه فروشندگان و پذیرندگان کارت‌های بانکی می‌باشد. در حال حاضر با توجه به بسترهای موجود، دارندگان کارت‌های بانکی در شبکه فروشگاهی می‌توانند با استفاده از کارت‌های بانکی پرداخت‌های خود را انجام دهند. اما این نوع کارت‌ها بیشتر در آن‌دسته از عملیات خرید و پرداخت که معمولا مبلغ بالایی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از گزینه‌ها برای برون رفت از این نوع مسائل، ارائه کیف پول الکترونیکی است که می‌تواند در قالب یک کارت هوشمند با کاربری‌های متنوع آن مانند کارت‌های غیرتماسی و در کمترین زمان ممکن، پرداخت مورد نیاز مشتریان را انجام دهد. عدم نیاز به ارتباط آنلاین با شبکه بانکی، از ویژگی‌های برجسته کیف پول الکترونیک می‌باشد که هم در کمترین زمان و هم بدون ارتباط با شبکه بانکی، تراکنش پرداخت را انجام می‌دهد.

با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که از کاربرد کیف پول الکترونیکی برشمرده شد، علاوه بر اینکه لازم است بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در راستای ارائه ابزارهای مطمئن در حوزه پرداخت‌های خرد پیش قدم شوند، جهت ترغیب شهروندان به استفاده از آن نیز، نیاز به فرهنگ‌سازی بسیار ضروری به نظر می‌رسد. به عنوان مثال، در حال حاضر با گسترش شبکه حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ، شهروندان با کاربری کارت‌های غیرتماسی در شبکه مترو و اتوبوسرانی مأنوس شده‌اند و تلفیق آن با شبکه بانکی می‌تواند کمک موثری در توسعه کاربرد کیف پول الکترونیکی و فرهنگ‌سازی در جهت استفاده از آن تلقی شود.

به این منظور شهرداری اصفهان بعد از الکترونیکی نمودن سیستم پرداخت اتوبوسرانی با طراحی و ارائه گسترده کارت شهروندی اصکارت به دنبال گسترش استفاده از این کارت به عنوان کیف پول الکترونیکی در شهر می باشد. اصفهان کارت، کارت هوشمند غیر تماسی (Contactless) می باشد و بر اساس استانداردهای Low Payment طراحی و صادر شده است. در واقع شهرداری اصفهان به منظور رفاه بیش از پیش شهروندان عزیز در جهت سهولت مبادلات و تحقق شهر الکترونیکی درصدد است طرح اصفهان کارت را به طور کامل اجرایی نماید. در شهرداری اصفهان مجموعه ای که وظیفه مدیریت فنی، برنامه ریزی و توسعه این سامانه را بر عهده دارد اصفهان کارت نام دارد.

اطلاعات تماس و پشتیبانی:

اصکارت در حوزه آنلاین به شهرداری اصفهان ارائه خدمت می نماید. در این حوزه مراکز تفریحی، مراکز خدماتی، رستوران ها و مکان های مورد نظر شهرداری ارائه خدمت خود را از طریق این سامانه انجام می دهند. ... 

اطلاعات در دسترس نیست
تگها و موضوعات سایت :

تلفن های تماس :

0311 2120199

0311 2120240

0311 2120241

پست الکترونیکی:

info@isfahancard.ir


فراهم شده در شرکت فنی مهندسی پویا پندار پیشرو

2008-2012 © Pooya Pendar

قدرت گـرفته از سیستم مدیریت محتوا و سایت ساز اکوبیتکلیه حقوق اين سایت متعلق به سامانه مدیریت پرداخت الکترونیکی شهرداری اصفهان می باشد